Responsabil vânzări / Area sales manager

Pozitia vizeaza responsabilitatea directa a vanzarilor la nivel zonal. Aceasta persoana trebuie sa aiba puternice abilitati de vanzator, capacitatea de a se automotiva, ambitia de a castiga noi clienti si dorinta de a creste semnificativ afacerea in regiunea de care este responsabil.

Responsabilitati:

- Promoveaza intregul portfoliu de produse al companiei: uscatoare lemncazane industriale, echipamente de exhaustare, linii de peletizareprese de brichetattocatoare lemnuscatoare biomasa, etc.
- Administreaza portofoliul clientilor existenti, completeaza cu clienti noi si actualizeaza permanent baza de date cu clientii din zona de care este responsabil
- Mentine si dezvolta relatiile de afaceri cu clientii existenti si clientii noi
- Planifica si realizeaza vizite periodice la clienti
- Identifica clienti noi din zona de care este responsabil, incheie contracte cu clienti si urmareste implementarea proiectelor
- Realizeaza oferte bazate pe necesitatile si cerintele clientilor si participa la negocieri
- Participa la targurile de specialitate din tara si in strainatate
- Atinge targetul de vanzari.

Cerinte:

- Carnet conducere cat.B
- Studii superioare
- Cunostinte operare PC (Microsoft office) nivel avansat
- Cunoasterea limbii engleze - nivel utilizator individual
- Bune abilitati de comunicare, negociere, planificare a activitatii zilnice
- Capacitate de lucru in echipa si individual
- Disponibilitate pentru deplasari frecvente
- Persoana cu spirit antreprenor, dinamica, responsabila, orientata catre client si atingerea obiectivelor.

Avantaj:

- constituie avantaj experienta anterioara de vanzari.
- cunoasterea limbii germane / maghiare / ruse - nivel utilizator individual -.

Beneficii:

Pachet salarial atractiv format din salariu fix si bonusuri in functie de vanzarile efectuate,
Masina de serviciu,
Telefon si laptop.

Nota: Vor fi contactati doar candidatii selectati in vederea unui interviu.

CV-urile așteptăm la adresa human(at)kenobi(dot)ro